Medelynas

Kretingos miškų urėdijos medelynas įkurtas 1930 m., tuometinio miškų urėdo Marijono Daujoto iniciatyva ir pastangomis.

Palaipsniui puoselėjamas medelynas tapo vienu didžiausių šalyje. Šiandieninis modernus miškų urėdijos medelynas, įsikūręs jau kitoje vietoje – Kukoriškių kaime šalia kelio Palanga – Šiauliai, tęsia garbaus pradininko darbą. 40 ha plote auginama per 200 įvairių rūšių ir formų dekoratyvinių augalų, skirtų parkams, gyvenvietėms, sodyboms apželdinti. Neseniai pardėti auginti dideli medžiai, jų persodinimui įsigyta speciali persodinimo mašina. Medelyne galima įsigyti ne tik augalų, bet ir išaižytų kankorėžių, dažytų drožlių ar kankorežių skirtų alpinariumų ir sodybų papuošimui.

Darbėnų daigyne – medelyne kasmet išauginama 2 mln. miško sodmenų (pušų, eglių, ąžuolų, juodalksnių ir kt.). Jais atkuriamos kirtavietės, veisiamas miškas nederlingose ar nedirbamose žemėse, dalis sodmenų parduodama privačių miškų savininkams. Miškų urėdijos medelynas aprūpintas šiuolaikine dirvos ruošimo, medelių sodinimo bei iškasimo, priežiūros technika. Kretingos miškų urėdija pirmoji Lietuvoje įsigijo didelių medžių iškasimo ir persodinimo mašiną, taip pat naują kastuvinį plūgą, – visa tai sudaro puikias galimybes sodmenų auginimui. Daigyne įrengta laistymo sistema. Medelyne yra šachtinio tipo aižykla ir šaldytuvas sėkloms saugoti.

Maloniai kviečiame apsilankyti! Medelyne Jus pasitiks kvalifikuoti specialistai, pakonsultuos, kaip sodinti, auginti, prižiūrėti augalus, padės išsirinkti tinkamų sodmenų.

Istorijos puslapius pavarčius…

Pirmieji daigynai sodmenų išauginimui Kretingos miškų urėdijoje įsteigti 1921 m., Skuodo miškų urėdijoje – 1922 metais. 1921 m. daigynų plotas buvo 0,5 ha, 1922 m. – 0,9 ha, 1923 m. – 0,51 ha. 1937 m.Kretingos urėdijoje buvo 0,5 ha pušies ir 0,11 ha eglės daigynų.

1931 m. Kretingos miesto pakraštyje buvo įsteigtas 2,5 ha medelynas, 1934 m. išplėstas iki 2,96 ha, o 1935 m. iki 3,14 ha. Daigynuose buvo auginami sodmenys miškų ir pajūrio smėlynų želdinimo reikalams, medelynuose auginti dekoratyviniai medžiai ir krūmai gyvenviečių, sodybų, kelių apželdinimui, vaismedžiai ir vaiskrūmiai sodams girininkijose, eiguvose įveisti ir parduodami gyventojams.

Urėdas M. Daujotas daug dėmesio skyrė auginamų medžių ir krūmų asortimento gausinimui, pirko sėklas užsienyje. 1935-1936 m. želdinimo sezonui medelynas siūlė pardavimui 102 rūšių ir formų medelius ir krūmus, dar 12 karklų rūšių, 10 obelų ir 2 kriaušių veislių medelius. Medelyne išaugintas dvieilis taksodis, matyt, ir dabar vienintelis Lietuvoje, puošia urėdijos būstinės teritoriją.

Maloniai kviečiame apsilankyti! Medelyne Jus pasitiks kvalifikuoti specialistai, pakonsultuos, kaip sodinti, auginti, prižiūrėti augalus, padės išsirinkti tinkamų sodmenų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *