Jaunieji miško bičiuliai: Prasminga išvyka

Mes, būsimieji daujotukai, jaunieji miško bičiuliai, su džiaugsmu laukėme išvykos. Juk važiuosime į Mikoliškių girininkiją, pasodinti pirmąjį ąžuoliuką ir prisieksime būti geri gamtos draugai. Dar būrelio vadovė priminė, kad mus filmuos ir rodys per „Balticum“ televiziją.

Apsistojome girininko Romo Mažono nuostabioje sodyboje. Ten įsikūrusi ir  Mikoliškių girininkija. Sodyba ant upės kranto, gražiai sutvarkyta aplinka: liepteliai, tvenkiniai su nuostabiais vandens augalais, sūpynės, pavėsinės. Sodybą puošia natūralioje gamtoje rasti  mediniai dirbiniai.  Sudomino iš sudžiūvusios eglės šakos padarytas barometras. Kadangi jau trečia diena lijo, pamatėme ir jo veikimo mechanizmą – šakos lenkėsi prie žemės. Giedromis dienomis jos styro atsikišusios į šonus. Girininkas sakė: „Jei dar ilgiau lis, šakos sulįs į žemę.  Daug surinkta įvairaus nematyto ir seniau naudoto inventoriaus, išlikusi net „raguota bomba“, kuri buvo naudota karo metu.

Apžiūrėjus aplinką, girininkas pakvietė užeiti vidun. Galva svaigo nuo galybės  gamtoje rastų medinių dirbinių, žvėrelių, paukščių iškamšų. Tai ištisas muziejus. Girininkas labai įdomiai pasakojo įvairias istorijas, nutikimus susijusius su vienu ar kitu rastu daiktu. Surinkta visa kolekcija medienos kenkėjų, ligos pažeistų augalų.

Paskui nuvažiavome prie naujai įrengto pažintinio tako, Juodupės upelio, prie seniausio ir didžiausio Mikoliškių ąžuolo. Jam apie 500 metų, čia pasižadėjome mylėti gamtą. Su didele meile ir atsakomybe pasodinome savo pirmąjį ąžuoliuką. Tuomet girininkas priminė senolių išmintį, „Ąžuolą reikia sodinti su kailiniais, bet be kepurės“. Sunkiai galėjome tai paaiškinti. Pasirodo todėl, kad ąžuolas nesišakotų ir laisvai galėtų augti į viršų. Pasodinę ąžuoliuką ir  patys pasijutome stipresni, ir girininkas mumis pasidžiaugė. O Kretingos urėdijos atstovė Gražina įteikė ir po dovanėlę – knygą.

Į namus grįžome tapę jaunaisiais daujotukais. Buvome truputį pavargę, bet laimingi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *