Jaunuoliai kuopė sodininkų šiukšles

Šernų girininkijos teritorijoje įsiterpę dešimt sodininkų bendrijų. Kai buvo kuriami sodai, žadėta, kad jų gyventojai bus tikri miško bičiuliai: valys mišką, kels inkilus, propaguos gamtosaugos idėjas. Gerais darbais visada tikėjau, bet kad taip begėdiškai terš šalia esantį mišką, kuriame patys nuolat vaikšto, yra nesuprantama ir neįtikėtina.

Mieli sodininkai, mums, miškininkams, reikia tik vieno – išsivežkite iš miško savo šlamštą, soduose pasistatykite konteinerius ir nebepilkite į pakeles savo atliekų. Tai liečia visas sodų bendrijas, bet baisiausia padėtis „Dituvos“, „Šernų“, „Minijos“, „Tolupio“ soduose. Į ką paverstas gražus, medžiais apsodintas senasis kelias nuo Mickų pro Dituvos sodus link Vilhelmo kanalo – į dvokiantį sąvartyną. Tai Dituvos sodininkų juodas darbas. Kur moralė: soduose tikrai gražu (žalios vejos, gėlynai), o už jų – velnynė.

Ir štai nudžiugau gavęs pasiūlymą valyti mišką. Kas tie tikrieji miško bičiuliai? Aišku, ne sodininkai. Tai Klaipėdos vaikų globos namų „Smiltelė“ vaikučiai, kurie gelbsti mišką ne pirmą sykį. Vadovaujami šaunios auklėtojos Janinos Zinkevičienės jie paro-dė neįtikėtiną darbštumą: krovė šlamštą į maišus, tempė prie kelio, juos miškininkai išvežė į sąvartyną. Paprašėme ir miško lankytojų pagalbos, dalis padėjo. Šventai tikiu, kad tie darbštūs vaikučiai niekada miško neterš.

Baigę darbą, kartu su vaikučiais pabuvome prie laužo. Valgėme dešreles, lauže keptas bulves, kalbėjomės apie miško įdomybes. Vaikučiai norėjo kuo ilgiau pabūti girininkijos kieme.

Dėkingi vaikų globos namų direktorei Vidai Petrauskienei už pagalbą miškui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *