Lenkijos lietuvių mokinių viešnagė Šventosios girininkijoje

Pagaliau atėjus vasariškiems orams, birželio 12d., Kretingos miškų urėdijoje apsilankė Lenkijos lietuvių ekskursija. Atvažiavo 52 mokiniai iš Punsko-Seinų krašto, etninių Lietuvos žemių. Ši kelionė, tai dovana, kurią padovanojo Lenkijos lietuvių bendruomenė, dailiojo žodžio, lietuvių kalbos, Lietuvos geografijos ir istorijos konkursų nugalėtojams. Mokiniai buvo iš visų lietuviškų mokyklų esančių tame krašte – Punsko, Seinų, Krasnavo, Vidugirių, Navininkų, Pristavonių.

Urėdija svečiams suorganizavo susitikimą su Šventosios girininkijos girininku Rimantu Kvikliu ir Jaunaisiais miško bičiuliais „Daujotukais“.

Girininkas mielai parodė girininkijoje esančius takus, žaidimų aikšteles ir kitus atrakcionus. Visi, vedami Rimanto Kviklio pasivaikščiojo takais, kuriais pasirodo ne taip jau ir paprasta eiti, reikia galvą pasukti ir žinių bagažą turėti apie mišką, gamtą ir gyvūnus. Girininko sukurti takai – pilni netikėtumų, einant takais yra klausimas ir du atsakymai, o prie jų kelio rodyklės, pasirinkus blogą atsakymą galima pasiklysti.

Svečiams ir „daujotukams“ patiko mįslės, takai, įdomus girininko pasakojimas, tačiau didžiausią įspūdį padarė supynės, lianos ir kiti įrenginiai skirti aktyviam poilsiui. Kurių tiek daug įrengta, kad beveik visi susirado kur pasisupti, palaipioti, pakilnoti sunkenybes. Tokią didelę grupę – apie 60 žmonių sunku net buvo surinkti į vieną būrį, tačiau girininkas ne be reikalo pasakojo, kad poilsiui skirti objektai išdėstyti tikslingai, kad poilsiautojai Šventosios girininkijoje vaikšto ne ten kur jie nori, bet miškininkam palankia kryptimi. Girininko vedami vaikai nepastebimai patys susibūrė į vieną vietą, ir vaikščiojo po mišką tik lankytojams skirtais takais. Taip organizuotas poilsis miške padaro mažiau žalos gamtai ir rūpesčių miškininkams.

Pasivaikščioję po mišką, artimiau susipažinti svečiai ir „daujotukai“ susibūrė prie laužo, kur kepė dešreles. Kretingos miškų urėdijos miškininkai padovanojo Seinų „Žiburio“ mokyklai knygų, ši lietuviška mokykla pastatyta ir atidaryta šių metų pradžioje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *