Neįgaliųjų poilsis pajūrio miškuose

Š.m. rugpjūčio 1d., Lietuvos pajūryje, Monciškių kaime susirinko gausus būrys žmonių, – Lietuvos paraplegikų asociacijos nariai ir pakviesti svečiai šventė Kraštovaizdžio terapijos ir rekreacijos centro 10 metų įkūrimo jubiliejų. Centras, kuris priklauso paraplegikų – žmonių, patyrusių stuburo traumas ir turinčių judėjimo negalią, asociacijai yra VĮ Kretingos miškų urėdijos pušynuose, užima 58 ha ploto.

Renginyje dalyvavo Jo Ekscelencija Algirdas Brazauskas su žmona Kristina, Generalinis miškų urėdas Benjaminas Sakalauskas, Palangos miesto meras Pranas Žeimys, Šventosios seniūnas Raimundas Litvinas, VĮ Kretingos miškų urėdijos miškų urėdas Antanas Baranauskas, Šventosios girininkijos girininkas Rimantas Kviklys. Šventės dalyviams grojo Palangos pučiamųjų orkestras, šoko šokėjų grupė.

Centro veiklą apžvelgė Lietuvos paraplegikų asociacijos prezidentas Stanislovas Kutkevičius, dėka kurio ir buvo įkurtas šis centras. Prieš 10 metų susitikęs su Šventosios girininku R. Kvikliu paprašė surasti vietą, kur galėtų ilsėtis neįgalieji. Bendradarbiaujant miškininkams ir paraplegikų asociacijai pajūryje buvo įkurtas cetras, rekreaciniai objektai pritaikyti neįgaliesiems. Taip plyname lauke, kasmet besiplečiant veiklai, buvo pastatyti poilsio nameliai, administracinis pastatas. Tais pačiais metais girininko R. Kviklio iniciatyva buvo nutiestas takas iki jūros. Kraštovaizdžio terapijos ir rekreacijos centre visą vasarą yra rengiamos stovyklos – paraplegikai mokosi užsienio kalbų ir įvairių amatų, sportuoja, ilsisi gamtoje, gali pažinti miško vertybes, organizuoti iškylas. Daugelis neįgaliųjų apie poilsį pajūryje galėjo tik pasvajoti, įsikūrus 1996 metais centrui, kiekvieną vasarą čia apsilanko apie pusė tūkstančio žmonių su negalia.

2005 metais Vidaus reikalų ministerijos surengtame konkurse „Gerosios patirties pavyzdžiai“ geriausiu projektu buvo pripažintas Generalinės miškų urėdijos projektas „Rekreacinių objektų miškuose pritaikymas neįgaliųjų reikmėms“. VĮ Kretingos miškų urėdijoje yra 5 rekraciniai objektai pritaikyti neįgaliesiems.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *