Pelkinių pievų atkūrimas Kliošių kraštovaizdžio draustinyje

Š.m. rugsėjo 27d. Šilutėje vyko renginys, kuriame buvo pristatomi pelkinių pievų tvarkymo darbai Kliošių valstybiniame kraštovaizdžio draustinyje. Renginį organizavo Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos, įgyvendindama Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis finansuojamą projektą „Bešeimininkių pastatų saugomose teritorijose demontavimas, pažeistų teritorijų rekultivavimas bei objektų atkūrimas“.  Viena iš šio projekto veiklų yra pažeistų kraštovaizdžio kompleksų ir objektų bei jų aplinkos atkūrimas, į kurią ir įtraukta pelkinių pievų Kliošių kraštovaizdžio draustinyje atkūrimas. Renginyje dalyvavo Aplinkos ministerijos, Aplinkos projektų valdymo agentūros, Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento, Lietuvos ornitologų draugijos atstovai. VĮ Kretingos miškų urėdijai atstovavo urėdo pavaduotojas miškininkystei Sigitas Kupšys ir Šernų girininkijos girininkas Stanislovas Mažeika.

Kliošių kraštovaizdžio draustinis įsteigtas (plotas 2540 ha) 1997 m. Vyriausybės nutarimu. Jame saugomas Pamario lygumos šlapių miškų ir pelkių kraštovaizdis su botaninėmis ir zoologinėmis vertybėmis, šlapiose pievose ir greta esančioje Tyrų pelkėje. Draustinyje yra 2189 ha miškų teritorijos plotas, iš kurio net 99% (2161 ha) priklauso valstybinės reikšmės miškams. Miškai priskirti II miškų grupei ir yra Šernų girininkijos administruojamoje teritorijoje.

Draustinyje yra labai svarbios globaliai nykstančių paukščių rūšių – juodkrūčio bėgiko ir meldinės nendrinukės – perimvietės. Apie meldinės nendrinukės apsaugą galite pasiskaityti daugiau skyriuje meldinė nendrinukė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *