Tarptautinėje mugėje pristatyti Lietuvos miškai

2006m. balandžio 2-6d. Čekijoje, Brno mieste, vykusioje devintojoje tarptautinėje miškininkystės ir medžioklės mugėje „Silva Regina“, Generalinės miškų urėdijos sudaryta 9 specialistų darbo grupė, pristatė Lietuvos valstybinių miškų valdymo sistemą, miškininkystės ir medžioklės tradicijas, miškuose įrengtus rekreacinius objektus bei rekreacinius objektus įrengtus ir pritaikytus neįgaliųjų poilsiui miške. Mugės metu didžiajame salės ekrane ir stende buvo demonstruojami dokumentiniai filmai apie Lietuvą ir jos gamtą, valstybinius miškus. Lietuvos valstybinių miškų stendą pagyvino tauriojo elnio bei briedžio medžioklės trofėjai, prie kurių maloniai fotografavosi lankytojai.

Generalinės miškų urėdijos, Dubravos EM, Druskininkų, Ukmergės, Kretingos VĮ miškų urėdijų specialistai mielai bendravo bei teikė papildomą informaciją stendą aplankiusiems ne tik čekams, bet ir norvegams, austrams, švedams, vokiečiams, lenkams, ukrainiečiams ir net mugėje apsilankiusiems Lietuvos ūkininkams bei miškininkams.

Mugės metu užmegzti ryšiai su Čekijos ir Slovakijos Respublikų valstybinių miškų direkcijomis. Stendą aplankė Čekijos Parlamento viceprezidentas Petr Smutny ir Vyriausybės nariai, JAV Montanos universiteto prof. David H. Jackson, Škodos prezidentas Večislav Kulhanek.

Tarptautinė miškininkystės ir medžioklės mugė „Silva Regina“ vyko kartu su devintąja žemės ūkio technikos muge „Techargo“ ir aštuntąja tarptautine veterinarijos muge „Aminal Vetex“. Trigubos, specialistus suburiančios mugės tampa vis svarbesnės Centrinėje Europoje. Mugėse dalyvavo 698 įmonės iš 19 šalių bei lankėsi rekordinis skaičius, virš 75 000 tūkst., lankytojų.

Lietuvos valstybiniams miškams atstovavo VĮ Kretingos miškų urėdijos informatikos specialistė Gražina Banienė. Mugėje apsilankė taip pat Kretingos urėdijos specialistai ir girininkai. Be parodos ekskursijos dalyviai aplankė Moravijos nacionalinį parką, Brno universitetui priklausančius miškus, taip pat pabuvojo vienoje Čekijos girininkijoje, kur susipažino su miškų valdymo, ūkininkavimo ir medžioklės struktūra, darbo sąlygomis, aplankė charakteringiausius  kraštui miškus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *